חיפוש
חיפוש

המכירה לעסקים, חברות, וועדים וארגונים בלבד

המכירה לעסקים, חברות, וועדים וארגונים בלבד

מהו פנטון?

חברת פנטון הוקמה בשנת 1962, עד אז פעלה בשם אחר ותפקדה כעסק קטן ליצור והפצה של כרטיסי צבע לחברות קוסמטיקה. החברה נקנתה על ידי לורנס הרברט (Lawrence Herbert), עובד החברה משנת 1956. מיד לאחר רכישת החברה שינה הרברט את יעודה, והחברה פיתחה את שיטת ההתאמה הראשונה בשנת 1963. מוצרה העיקרי של החברה הוא מניפת הצבעים של פנטון.

הרעיון העומד מאחורי מניפת הצבעים של פנטון הוא היכולת לתת למעצבים כלי להתאמה מרבית של צבעים בעבודות אשר עברו לשלב הביצוע והיצור. שיטה זו אומצה בידי רוב מפיקי הדפוס וגרפיקאים. שיטת מניפת הצבעים של פנטון מושרשת בעולם הדפוס והעיצוב ברמה גבוהה ביותר עד כדי כך שהמניפה הפכה להיות כלי עיצובי ואביזר הכרחי בארגז הכלים של מעצבים ואנשי דפוס.

ההתאמה המקסימלית תתקבל רק אם יתר הגורמים המשפיעים יתואמו כמו: (סוג ועובי נייר, חברה מייצרת לצבעים שבשימוש ואופן הטיפול במהלך ההדפסה).

במניפת הצבעים של פנטון יש לכל גוון מספר ותמונת צבע שמתקבל לאחר הדפסה. בנוסף מכילה המניפה "מתכונים" להכנת צבעים המבוססים על שיטת הפרוצס (CMYK). בשיטת CMYK משתמשים בארבעה צבעים – ציאןמג'נטהצהוב ושחור, אשר מודפסים אחד על השני בכמויות משתנות בהתאם לגוון המבוקש. רוב רובו של עולם הדפוס התעשייתי על ענפיו השונים מדפיס על יד שימוש בשיטת הפרוצס. שיטתה של חברת פנטון מתבססת על עירבוב ספציפי של פיגמנטי צבע ליצירת צבעים חדשים, צבעים אלו ידועים בשמם כ"צבע פנטון" (spot colors) והכוונה היא לצבע מוכן מראש, על ידי החברה המייצרת, בגוון ספציפי שלרוב אינו קיים בקשת הצבעים של הפרוצס שמותקן במכונת הדפוס בצורתו הסופית, בגלל השימוש בשיטה נפתחה האפשרות לייצור של צבעים מיוחדים, כגון: צבעים מטאליים וצבעים פלואורסצנטיים. רוב "צבעי הפנטון" (spot colors) נמצאים מחוץ לקשת הצבעים של הפרוצס, צבעים אשר אפשר על ידי פרוצס להדפיסם מסומנים במניפה בסימון מתאים ובנוסף ישנו תרשים כמויות ליצור הגוון המבוקש.

pantone

מאמרים נוספים

0
  סיכום הצעת מחיר
  הצעת המחיר שלך ריקהחזור לקטלוג

  לתשומת לבך – אתר זה נועד לנמען המקורי בלבד והמידע המוצג בו, לרבות מחירים נוגע לנמען המקורי בלבד והינו מידע סודי .
  אין להעביר את כתובת האתר ו/או המידע המוצג בו לכל אדם אחר ואין להפיצו או לשכפלו.
   דגשים 

   מינימום להזמנה 2000 ₪
   המחירים המוצגים באתר אינם כוללים מע"מ.
   המחירים המוצגים באתר אינם כוללים מיתוג ומשלוח ( יתומחרו בהצעת מחיר )

  בברכת גלישה מהנה ומוצלחת
  לשירותכם, צוות מתנות משמיים